Post-Apo Bunker: Nová lokačka v Rači

Chceli by ste viac post-apo akcií na Slovensku, ale máte problém nájsť vhodné miesto? Náš nový projekt vám môže pomôcť!

Nad račianskymi vinohradmi sa skrýva starý vojenský bunker, ideálny na LARPy. Okolie bunkru posledných 10 rokov zarastalo, až kým pripomínalo nepriechodnú džungľu. V istom bode sa dovnútra nasťahovali bezdomovci, až kým ich 3 roky dozadu nadšenci Geocachingu, hľadajúci umiestnenie pre svoj cache, z bunkru nevymkli. Posledné tri roky tak v bunkri takmer nikto nebol, ale bordelu tam ostalo viac než dosť.

Posledných pár mesiacov sme bojovali s prírodou, upravovali svahy, vynášali bordel a čistili všetky vnútorné plochy. Po desiatkach hodín práce, hore vyrezaného krovia, 30 vreciach špiny a 6 litroch Sava sme bunker dostali do stavu v ktorom by sa dal organizovať LARP.

Kto sme?

OZ PanzerHauz: Marko Bednárik, Matej Hlavatý a Klára Homzová

Kde to je?

Tesne nad Račou (Bratislava), 15 minút chôdze od zastávky Hybešova. Priamo pod pozemok sa dá prísť autom, ale cesty sú miestami dosť strmé.

https://goo.gl/maps/qT4td8A9oiL2

Ako to vyzerá?

Bunker a pozemok na ktorom stojí sú súkromné vlastníctvo Marka. Pozemok má 13 árov, zo spodnej časti je ohraničený cestou a vinohradom, zo západnej plotom a vedľajším pozemkom, z hornej ďalšou cestou, za ktorou pokračuje otvorený les.

Bunker leží v spodnej tretine, ktorá je momentálne vykosená. Stredná tretina je stále zarastená džungľou, v ktorej plánujeme na najbližších brigádach spraviť cestičky a eventuálne sa jej možno zbaviť úplne. Horná tretina je čistá, nachádzajú sa tam malé kamenné terasy – ideálne na stavbu druhého tábora – a za lesnou cestou plynule pokračuje do lesa.

 

dav

Momentálne sa na pozemok zmestí max 20 ľudí na viacdňovú / 30 ľudí na jednodňovú akciu.

Bunker samotný má dve miestnosti, vchod vedie do zadnej miestnosti, v prednej sú tri strieľne. Kapacita je cca 10 ľudí max, 6 v pohodlí.

dav

Aktuálny stav

Všetky stopy po predošlých obyvateľoch sme vypratali, miestnosti vydrhli a vydezinfikovali litrami Sava. Momentálne sú miestnosti prázdne, v blízkej dobe by sme ale chceli zabezpečiť skrinky, vešiaky, poličky a pod.

Dajte nám vedieť v komentároch aké máte očakávania na výbavu, prípadne ak máte nábytok a náradie ktoré by sa hodili.

Na pozemku nie je zdroj vody, aj chatári v oblasti si ju dovážajú, alebo zbierajú dažďovú. Pri každej ceste autom sa snažíme doviezť fľaše s vodou ktoré nechávame v bunkri a preverujeme možnosť použitia verejnej studne v okolí.

Elektrina na pozemku zatiaľ nie je, ale vybavujeme benzínový generátor ktorý sa umiestni pred bunker, alebo na strechu.

Bunker sa dá zamknúť tak kvalitne, že garantujeme že k veciam uloženým vo vnútri sa nikto nedostane.

Brigády

V bunkri aj na pozemku je stále kopa práce ešte na tucet brigád. V bunkri treba zatmeliť diery, omietnuť steny, stiahnuť vlhkosť, nainštalovať osvetlenie, nábytok, prípadne aj piecku. Na pozemku sú stále veľké plochy buriny a krovia ktoré treba vyčistiť, upraviť terén (vyrovnať, odstrániť sklo, kamene a hrubé korene), spevniť terasy, postaviť základy táborov a kadibúdu, oplotiť pozemok a natiahnuť celtovinu na plot so susedom.

 

Na brigádu je vítaný každý, práca sa nájde. Odmeníme vás nie len pekným slovom, ale hlavne kreditom na účasť na všetkých akciách organizovaných v PanzerHauze.

Ak máte záujem organizovať vlastnú akciu, neváhajte nás kontaktovať už teraz. Momentálne vybavujeme registráciu nášho OZ, financovanie a detaily ohľadom organizácie eventov, ale prvé akcie môžte očakávať snáď už tento rok.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.