Garmen: Krvná Pomsta

Hráčsky report, tentokrát od elfskej kúzelníčky, z akcie Garmen: Krvná pomsta

Nebo sa rozplakalo nad tragickými udalosťami minulých dní. Starenka, ktorú nazývali bosorkou, moja zatiaľ jediná nádej na magické vzdelanie bola minulosťou. Správca sa však správal veľmi zvláštne. Vymenoval svojho zástupcu, ctihodného paladina a odišiel, kto vie kam a prečo…

Do kraja Garmen stále prúdilo množstvo ľudí. Objavila sa tu barbarka, ktorú nazývali princeznou a neskôr aj barbarský šaman, okrem nich zvláštny bledý muž, ktorý robil výskum pre nejaké medicínske účely, podľa mňa to bol felčiar, a robil s nami malé zdravotné skúšky.

Tak ako predtým, snažila som sa pomôcť každému, od nepochopených tvorov, ktorých nazývali „démoni“ až po zraneného muža, ktorý pred nami utekal a odmietal sa nechať ošetriť. Vtedy sa ukázalo, že paladin- zástupca správcu nie je tým, čomu som verila, lebo úbohého muža svojou neopatrnosťou zabil. Aká zbytočná strata. A ani ďalej si neviedol, ako som očakávala. Smrť pod jeho vládou sa stala čoraz častejším riešením.

Bledý muž, jeho meno bolo doktor Dlaha, postupne dohodol medzi inteligenciou kraja Garmenu, že by sme ako zodpovední zástupcovia obyvateľov mali mať väčšie slovo v osudoch všetkých a tiež, že by sme mohli založiť výukové centrum, odkiaľ by sa naše vedomosti rozšírili medzi ostatných a čo sa mňa týkalo, túžila som stále viac po magickom vedení a doktor Dlaha, ako sa zdalo a ako som z neho vycítila, vládol nejakou magickou mocou, aj keď nebola podobná tej, ktorú ma učil môj majster.

Potom sa veci rozbehli, keď nás klerik bez mena požiadal o pomoc. Potreboval zohnať ingrediencie do lektvaru a aj keď nám nepovedal, pre koho a načo tento lektvar je, verili sme, že je to pre dobré účely a pomohli sme mu. Pátranie po zložkách lektvaru nás zaviedlo do labyrintu, v jeho hľadaní nám pomohol neznámy pútnik v žltom plášti a aj odvážny elf Warden, ktorý za to zaplatil nejedným zranením. V labyrinte sme sa museli brániť voči neznámemu agresívnemu tvorovi, ale keď sa zdalo, že sme ho zabili, oslobodili sme ho od uväznenia v tele netvora a vyviedli sme ho z labyrintu, za čo nám daroval jednu zo zložiek lektvaru. Ďalšiu sme museli opäť vykúpiť krvou. Aký tragický deň, keď mierumilovná elfka zabije ochrancu lesa. Zaútočil na nás a klerikovi vrhol kyselinu do očí. Keď som ho bránila, neodhadla som svoju moc a lesného tvora som zabila. Neprestanem si to vyčítať. Ale našli sme všetko, čo bolo treba.

V meste však zatiaľ nastali veľké zmeny. Zástupca správcu bol zabitý. Barbarka a jej spoločníci nám povedali, že ho zabila v čestnom súboji, ale skutočnosť bola oveľa strašnejšia a mágia ju nakoniec aj tak odhalila.

Ako by to nestačilo, klerik sa dozvedel, že nejakí nečistí tvorovia z iného sveta ukradli knihu jeho majstra a patróna – Bezmenného, jeho životopis a modlitby, knihu, ktorá mala veľkú moc. Keď sme sa dozvedeli, že vyzerali ako chodiace kostry, išli sme ich hľadať na cintorín, a veru nečakali sme dlho, kým sa objavili. Mnoho krvi pretieklo, kým sme získali knihu späť. Zdalo sa, akoby ich zbrane nezraňovali tak ako smrteľníkov a ani moja mágia nebola dosť silná. Bola to hrdinská bitka, elf Warden opäť krvácal za spravodlivú vec, ja som už takmer padala od únavy a moja magická energia sa tiež minula, klerikovi sa však za pomoci bledého doktora podarilo knihu zachrániť, avšak všetci utrpeli zranenia a museli vyhľadať pomoc. Kostlivci sa však ešte nevzdali. Odvážni muži z mesta sa ich snažili zabiť až nakoniec použili posvätenú vodu a zahnali ich späť odkiaľ prišli.

Doktor Dlaha sa vrátil do mesta so strašnými ranami. Keďže klerik práve vykonával zložitý obrad, ktorým privolal dušu paladina späť na svet do jeho tela, musela som sa pokúsiť ho zašiť sama, aj keď som to nikdy predtým nerobila. Ruka sa mi triasla. Nakoniec omdlel od bolesti a ja som dokončila svoju prácu. Pridala som nejaké byliny proti infekcii a bolesti a nechali sme ho odpočívať.

V meste zavládol úplný chaos, keď nejaký neopatrný odvážlivec otvoril starú kryptu a vypustil na svet nebezpečného démona – brata Čierneho rytiera, ktorý sa snažil získať moc už pred niekoľkými dňami. Naviac, objavil sa tam aj mocný bojovník so zelenou tvárou, ktorý chcel vyzvať na súboj najlepšieho bojovníka mesta. Násilie. Kruté, tragické násilie.

Zástupca správcu, ktorý zázračne vstal z mŕtvych vďaka klerikovi, bol zavraždený a nie zabitý v čestnom súboji. Bolo treba potrestať vrahov a urobiť v meste poriadok. Priali sme si, aby sa právoplatný správca vrátil a nastolil poriadok. Uznala som, že poradný orgán správcu by bol veľmi prospešný, lebo ako taký by zabránil tým tragickým udalostiam, ktoré sa tu stali. Doktor Dlaha mal úplnú pravdu. Aj v mojom konaní my veľmi dobre poradil. Myslím, že práve on by mi mohol veľmi pomôcť aj v mojom štúdiu mágie.

Je to veľmi trpezlivý a rozumný človek a vážim si ho pre to, aké úsilie vynaložil pre dobro mesta. Zaslepení sú tí, ktorí ho súdia podľa jeho bledého výzoru. Prežil iste veľmi ťažký život a sedenie pri knihách v hĺbkach podzemných knižníc, kde sa zväzky uchovávajú najlepšie farbu pleti tiež nezlepší. Jeho moc je veľká a bola vždy osožnou hnacou silou proti nespravodlivosti, verím, že ma naučí mnoho ako o mágii, tak aj o živote samotnom.

Je to skúsený muž, dokonca bol ochotný mi niečo povedať aj o najväčšom tajomstve, ktoré majú muži a ktoré mi môj majster, nech je mu zem ľahká nikdy nič nechcel povedať, lebo ako povedal, mohla by byť tým ohrozená moja panenská nevinnosť, ktorú si zachovávam, aby som nebola ničím odvádzaná od pomoci iným a od štúdia mágie. Ale na druhej strane, doktor mi povedal niečo, čo tiež dáva zmysel- že strata panenstva sa nie vždy musí spájať so založením rodiny. Musím o tom trochu viac popremýšľať… Koniec koncov ako študentka mnohých vied by som mala vedieť o živote všetko, čo sa dá.

Jeden z tých, ktorí mali prsty vo vražde zástupcu správcu už zmizol z tváre sveta. Neunikol svetskej spravodlivosti. Správca sa vrátil a klerik mu podal liečivý lektvar. Takže bol preňho-… Klerik dokonca vrátil z ríše mŕtvych aj elfa Wardena, ktorý hrdinsky obraňoval mesto proti kostlivcom a zahynul v bitke. Konečne sa do mesta vrátila spravodlivosť. Nie všetci sa však ešte zodpovedali a mnoho vecí ostalo otázkami. Správca nám však prisľúbil možnosť vybudovať v meste stredisko vzdelanosti a súhlasil aj s vybudovaním poradného zboru inteligencie v meste.

Snáď to prinesie lepšie časy a smrť sa stratí z ulíc a domov. Bude to možno vyžadovať ešte niekoľko trpkých činov, aby boli potrestaní tí, ktorí narušujú mier, ale požehnaný strom tejto zeme sa možno musí zaliať krvou, aby vyrástol do majestátnosti a vyniesol plody mieru…

študentka mágie a bylinkárstva, elfka Edhel

Autor: Isilote

Mám rada larpy a rôzne hry a rada tvorím. Rada tiež stretávam ľudí, nech už známych alebo neznámych. Tú tvorbu berte s rezervou. :-)