Nirnaeth Arnoediad

Pozvánka na druhý ročník košickej bojovky.

Zdravím váš všetkých.

Po minuloročnom pozitívnom ohlase na východoslovenskú bojovku Nirnaeth Arnoediad sa hlavní organizátori, duo Aringaran a Romasail, rozhodli zorganizovať ju znova. K nim som sa pridal ešte aj ja, pomocný organizátor Erkenbrand. Nirnaeth Arnoediad sa teda znova hlási do služby a volá všetkých udatných bojovníkov, aby prišli rozhodnúť epický a nezmieriteľný boj medzi dobrom a zlom. Spojenectvo elfov z Lothlannu a elfov z Gondolinu, spolu s ľuďmi a trpaslíkmi, proti hordám skretov z Angbandu, skretov z pláne Anfauglith a Unfalgovým ľuďom – zradcom, sa na pláni Ard-galen pokúsia získať rozhodujúcu prevahu tisícky rokov trvajúceho sporu medzi prvorodenými elfmi a temným pánom Morgothom. Najväčšia bitka prvého veku, tak ako ju opísal J.R.R. Tolkien, rozhodla o osude Beleriandu. V nej sa rozhodne či Temný pán padne alebo či celá krajina sa zrúti do hlbokej a desiatky rokov trvajúcej temnoty!

Príďte to rozhodnúť!

Každý kto má záujem, nech pošle registračný email na Nirnaeth@pobox.sk Pri registrácií uveďte aj stranu, ku ktorej sa chcete pridať (vyššie spomenuté). Obratom vám zašleme kompletné pravidlá.

Tešíme sa na vašu účasť !

Minimálna veková hranica pre povolenie účasti na akcii je 14 rokov.

Pravidlá boja

-Boj prebieha ako boj na živo.
-Každý hráč musí pri zásahu zakričať hodnotu zranenia.
-Každý úder musí byť brzdený, rana nesmie dopadnúť plnou silou.
-Každý úder musí byť vedený s viditeľným náprahom.
-Bodať a naznačovať body sa nesmie.
-Je zakázané: chytať zbrane za čepeľ, vykrývať útoky protivníka neplatnými zásahovými plochami (rozkrok…), používať akékoľvek formy fyzického útoku.

Základné informácie o zbraniach:

-Zbrane sú povolené len kvalitne obalené! (karimatkou, kobercom, atď.)
-Maximálna namerateľná dĺžka zbrane musí byť 120cm (čiže zoberiete svoje 110cm bastardy a budete ich pre tento prípad používať ako obojručky 🙂 ).
-Jednoručné zbrane sú do 90cm. Pri používaní dvoch zbraní môže byť maximálny súčet zbraní 120cm.
-Štíty sú povolené vo veľkosti 50x60cm alebo 60cm priemer pri kruhovom štíte.
-Sú povolené luky s maximálnym ťahom do 10kg. Šípy musia byť samozrejme zabezpečené bambuľkou.

Bezpečnosť

-Žiadna časť výzbroje či výstroje nesmie mať ostré hrany.
-Nesmie sa bojovať zlomenou zbraňou.

-Všetky zbrane schvaľujú organizátori. Akákoľvek zbraň môže byť organizátormi zakázaná bez udania dôvodu a zabavená do konca hry.

Zásahové plochy

-trup, ramená (od pleca po lakeť), stehná (od kolena nahor). Je prísny zákaz útočiť, alebo naznačovať útoky na hlavu, krk a rozkrok.

Zásahové plochy pri streľbe

-trup, ruka (okrem dlane), nohy (okrem chodidla). Je prísny zákaz útočiť, alebo naznačovať útoky na hlavu, krk a rozkrok.

Všeobecné pravidlá (o tom čo sa smie a čo sa nesmie, konkrétne pravidlá jednotlivých strán atď.) budú zaslané každému hráčovi po registrácií na email.

Základné informácie o vojskách.

Vojsk je na každej strane (strana dobra a zla) po tri druhy. Každé z vojsk má svoje výhody a nevýhody. Kompletne vám budú zaslané na email, po tom čo sa prihlásite. Tu budú vypísané iba vlastnosti dôležité pre tvorbu výstroje.

Vojská na výber:

Strana dobra
-Spojenectvo elfov z Lothlannu a elfov z Gondolinu – Elfovia smú používať luky. Farby odevu sú prevažne svetlo zelené s hnedými doplnkami.
-Ľudia – Ľudia smú používať luky. Farby odevu sú kombinácie bielej so zelenou alebo modrou.
-Trpaslíci – Nesmú používať luky, ale majú výhody na sekery. Farby odevu sú kombinácie červenej, hnedej a žltej (nie sú nutné všetky tri farby, ale aspoň dve).

Strana zla
-Škreti z Angbandu – môžu používať luk. Farba odevu je čierna.
-Škreti z pláne Anfauglih – nemôžu používať luk, ale zato majú výhody na tesáky a malé jednoručné sekery. Farby odevu sú kombinácia čiernej (prevažne) a červenej.
-Unfalgový ľudia, zradcovia – smú používať luky. Farby odevu sú kombinácia čiernej a hnedej.

Miesto konania:

Košice v oblasti zvanej Girbeš. Stretnutie hráčov bude pri zastávke Kláštor na Sídlisku KVP. Je to konečná trolejbusu 71 a autobusu 19. Čas bude upresnený po mailoch. Ale pravdepodobne to bude niekedy ráno 8h až 11h.
Dátum akcie je 22. októbra 2005

Autor: Erken