IstroCON 2007 – Legendárny CON sa vracia

Po 3-ročnej prestávke a úspešným nahradením festivalom Comics Salón 2004-2006 sa organizátori v rámci 20. výročia založenia IstroCONu, rozhodli prvý slovenský Con obnoviť v jeho pôvodnej veľkosti a sláve. IstroCON je špecializovaný na fantastiku, scifi, fantasy a horor.
PODŤE!!!

IstroCON 2007 je 20. ročník medzinárodného festivalu filmov, scifi, fantasy, hororu a spoločenských hier.

Po 3-ročnej prestávke a úspešným nahradením festivalom Comics Salón 2004-2006 sa organizátori v rámci 20. výročia založenia IstroCONu, rozhodli prvý slovenský Con obnoviť v jeho pôvodnej veľkosti a sláve. IstroCON je špecializovaný na fantastiku, scifi, fantasy a horor.

Rovnako ako Comics Salón aj IstroCON organizuje nezisková organizácia OZ AnimeCrew, v spolupráci s GamesWEB.SK, OZ Fantázia a ďalšími partnermi za účelom priblíženia fenoménu tejto kultúry širšiemu publiku na Slovensku.

Tento rok usporiadatelia rozhodli festival usporiadať do 14 paralených programov, o ktoré sa bude deliť so sesterským festivalom COMICS SALON 2007.

Cieľom IstroCONu je priblížiť fantastiku bežným ľuďom, pretože je bežnou súčasťou života a príjemnou alternatívou trávenia voľného času. Taktiež poskytuje priestor našim výtvarníkom a spisovateľom na odprezentovanie vlastných diel a získavať podporu pre tvorbu diel.

Program – IstroCON
V priebehu 3 dní sa bude paralelne v 14 sálach odohrávať rôznorodý program členený podľa jednotlivých sekcií festivalu – Filmy, Scifi, Fantasy, Horor, Spoločenské kartové a stolové hry a čajovňu. Chýbať nebude ani pútavý sprievodný program.

Veľkým hosťom IstroCONu bude pán spisovateľ R.A.Knaak, autor sérií Warcraft, Diablo, Dragon Lance, Conan, Dragonrealm a iných.

Ďalej príde autor ságy o Zaklínačovi Andrzej Sapkowski v rámci krstu tretej knihy zo série Veža Bláznov a Boží Bojovníci.

V rámci filmov sa návštevníci môžu tešiť na 15 najnovších filmových trhákov so scifi a fantsy tematikou ako Harry Potter 5, Shrek 3, Nenávisť 2 alebo Eragon.

Fanúšikovia Scifi, Fantasy a Hororu sa budú môcť tešiť na prednášky a besedy so známymi autormi a spisovateľmi a redakciou časopisu Fantázia.

Chýbať nebudú ani bloky o Pánovi Prsteňov, Harry Potter, StarGate, Star Trek, Star Wars, Battlestar Galactica a Babylon 5. A nakoniec sa uskutoční súťaž o najlepšiu poviedku IstroCONu.

Tešiť sa môžete na krsty knižiek od slovenských a českých scifi a fantasy autorov, rovnako ako knihy od R.A.Knaaka.

Súčasťou festivalu bude predvádzanie a hranie stolových hier ako je Warhammer, Carcassone, Citadela, Osadníci z Katanu, Confrontation a iné.

Z kartových hier nebude chýbať turnaj Hráč roka MTG, turnaj Yu-Gi-Oh a Pokémon. Nájdete aj voľné hranie a učenie kartových hier Magic: The Gathering, Vampire, YuGiOh, Pokémon atď.

Návštevníci si taktiež budú môcť oddýchnuť v príjemnom prostredí čajovne, v reštaurácii a bare.

Hostia
Festival Comics Salón bude skutočne medzinárodný aj vďaka účasti vybraných hostí z 8 krajín sveta (Slovensko, USA, Japonsko, Česká Republika, Poľsko, Francúzsko, Rakúsko, Dánsko).

Medzi hlavné osobnosti comicsu, patrí napriklad známy spisovateľ Richard A. Knaak , autor príbehov zo sveta Warcraft, Diablo, Conana a Dragon Lance. Taktiež je autorom mangy Ragnarok a Warcraft.

Ďalej príde autor ságy o Zaklínačovi Andrzej Sapkowski v rámci krstu tretej knihy zo série Veža Bláznov a Boží Bojovníci.

Prekladateľ Jan Kantúrek, ktorý pracoval na sérii diel Úžasná Zemeplocha od Terryho Pratchetta, príbehoch o Barbarovi Conanovi alebo rôznych comicsoch ako Slaine.

A v neposlednom rade slovenský ilustrátor Juraj Mad Maxon, ktorý je autorom rôznych obrazov, ilustrácií a comicsov.

Svoje diela a prednášky predstaví vyše 50 hostí, ktorí sú odborníkmi v oblasti comicsu, maľby, anime, hier a japonskej kultúry.

Detaily
IstroCON 2007 a Comics Salón 2007 sa uskutočnia v dňoch 14. až 16. septembra 2007 v priestoroch SÚZA na Drotárskej Ceste 46 v Bratislave. Začne sa v piatok (14.9.) od 12:00 a skončí v nedeľu (16.9.) o 19:00.