AnimeSHOW 2008 – Fantastický animovaný festival

AnimeSHOW 2008 je 1.ročník medzinárodného festivalu comicsu, anime, japonskej kultúry a počítačových hier a ostatných releventných elementov dobrej zábavy.

AnimeSHOW 2008 je 1.ročník medzinárodného festivalu comicsu, anime, japonskej kultúry a počítačových hier a ostatných releventných elementov dobrej zábavy.

1.ročník festivalu organizuje nezisková organizácia OZ AnimeCrew, GamesWEB.SK a Xagnam v spolupráci s ďalšími partnermi za účelom priblíženia fenoménu tejto kultúry širšiemu publiku na Slovensku. Festival AnimeSHOW 2008 je organizovaný pod záštitou Japonského Veľvyslanectva.

AnimeSHOW si kladie za cieľ nielen priblížiť fenomén tejto popkultúry, ale aj poskytnúť edukáciu formou prednášok a workshopov a tvorivú alternatívu trávenia voľného času. V neposlednom rade poskytuje priestor našim výtvarníkom, comicsovým tvorcom na odprezentovanie vlastných diel a získavať podporu pre tvorbu diel .

Festival usporadúvajú organizátori unikátnych festivalov Comics Salón 2007 a Istrocon 2007, ktoré v priebehu troch dní navštívilo neuveriteľných 6048 návštevníkov.

Program:
V priebehu celého festivalu bude paralelne v 6 sekciách prebiehať rôznorodý program členený podľa jednotlivých sekcií festivalu – Comicsu, Anime, Japonska a Hier . Chýbať nebude ani pútavý sprievodný program.
Program je postavený tak ,aby pobavil a pripravil poznanie pre ľudí každej vekovej kategórie príjemnou formou.
Medzi hlavné sprievodné programy určite patrí súťaž o najlepšie kreslené dielo v kategórií FanArt. Ďalej sa bude odohrávať súťaž Cosplay o najlepší kostým hrdinu z filmov, hier alebo anime a na záver budeme hľadať najlepšieho speváka v Singstar-Karaoke a tanečníka v tanečnej súťaži Dance Dance Revolution..
V rámci filmov sa návštevníci môžu tešiť na filmové trháky ako Transofrmes, Samuraj ako aj prezentáciu najnovších anime filmov v spolupráci s TV Animax.
Herná sekcia ponúkne exkluzívny turnaj V hre FIFA na 16x PlayStation 2 konzolách v spolupráci s EA, Sony a Coca Colou. Taktiež nebudú chýbať turnaje a voľné hranie noviniek na PlayStation 3, 2 a PSP.
Japonská kultúra sa predstaví rôznymi zaujímavými prednáškami o skladaní origami, zvykoch, bojových umeniach, jedle, znakoch, kimonách a rôznych iných zaujímavostiach z krajiny vychádzajúceho slnka.
Fanúšikovia japonského anime sa nabažia vynikajúceho anime, prednášok na tému anime, mangy a budú môcť prevetrať svoje schopnosti v AnimeQuize. Zúčastniť sa krstu druhého dielu mangy Warcraft a workshopu v kreslení mangy.
Comicsová sekcia taktiež uvedie zaujímavé prednášky o comicse ako aj výstavu comicsových diel zo Slovenska a zahraničia.
A chýbať nebude ani príjemné posedenie v čajovni alebo za spoločenskými hrami ako Carcassone, Osadníci a podobne. Prípadne si môžte zahrať turnaj v kartovej hre Yu-Gi-Oh a World of Warcraft.
Detaily:
AnimeSHOW 2008 sa uskutoční 23. februára 2008 v priestoroch DK Dúbravka na Saratovskej ulici 2/A v Bratislave. Začne sa v sobotu o 9:00 a skončí o 24:00.