Live Košice 2004

Mierne zmätený hráčsky report z Vampiru Live, ktorý sa nedávno odohral v Košiciach. Je určený asi skôr pre tých, ktorý do sveta Vampire vidia a rozumejú mu.

Pre nezasvetených – hra sa odohrávala v Košiciach. Jednalo sa o Vampire LARP v prostredí moderného sveta. Takže pištole, mobily, autá, internet a atď.

Pohľad hráča – na začiatku som sa ťešil že zažijem niečo nové. To nové som v skutočnosti aj zažil, avšak bolo to pokazené istými skutočnosťami. Preto sa pokusím v krátkosti načrtnúť body, ktoré mi to kazili. Po prvé, pre hru takéhoto charakteru je potrebné mať jasné pravidlá. Ak je niečo napísané v oficiálnych pravidlách, tak by to nemalo byť menené v priebehu hry, keď už každý z hráčov podľa toho robí a pripravuje stratégiu. Je to totálne demotivujúce a v mnohých prípadoch, najmä ak sa jedná o tajného agenta, to znamená rozdiel medzi smrťou a bytím. Ďalej si hráči musia uvedomiť viac svoje postavy a vžiť sa do nich. Je veľmi dôležité, že ak exisujú nejaké herné lokácie, tak musia byť pripravené už pred hrou. Tak isto aj questy. Tu sa stalo, že neboli pripravené vôbec. Sorry za názor, ale myslím, že to bolo organizátorsky nedotiahnuté do konca.

Stručný popis deja z pohľadu toreádorského primogéna Vratka

Ach… opäť žiadosť. Opäť intrigy. Aký som len z toho už unavený. Ale tejto žiadosti sa bohužiaľ nedá nevyhovieť. Krv je krv. Krv nie je voda. Košice. Hmm… bolo povedané, že tam vládne camarilla. Tú je potrebné zosadiť. Tiež je potrebné odkontrolovať postup Lajoša 6, ktorý sa chce po zvrhnutí do Košíc vrátiť. Vraj hľadá niečo dôležité. Tak či onak sa vyberám do Košíc s pár drobnými (5 000 000 Sk), s úlohou pokoriť camarillu a nastoliť vládu Sabbatu. Podarilo sa mi úspešne zakotviť v tomto malom mestečku a získať priazeň do takej miery, aby som sa stal primogénom. V meste vládne chaos, pretože sa sem nasťahovali anarchovia. Samozrejme je mi jasné, kto to vybavil. Jeho meno tu však radšej uvádzať nebudem. Ako som už povedal, krv je krv. A on si to neželal.
Palla Grande – krásny to okamih v mojom bytí. Pokazený konaním primogénskej rady. Prečo sa len jej musím zúčastniť? No čo už, povinnosť volá. Ašnek, Illidan, ja a Daimon. To sú primogéni. Aké krásne nízke číslo: 4. Bude to však jednoduché? Zvedi hovoria, že Illidan sa chystá vykonať rituál, ktorý má oslabiť camarillu. Damion sa stále viac uťahuje do seba a s prihliadnutím na fakt, že sa blíži spln….neviem neviem, čo z toho vznikne. Na rade je predstavený akýsi Lachlan, assamit z východu, ktorý prišiel robiť čistky. Prisľúbil pomoc princovi s odstránením anarchov. Budem to musieť zahrať aspoň na dve strany. Do čerta, ako to neznášam. Všetci sa však zamerali na anarchov a kúsok na Lajoša, takže to mi vyhovuje. Využívam internet na ťahanie nitiek v pozadí a na získanie dôvery anarchov, ktorých chcem použiť na svoje ciele. A to na chaos v meste. Začína sa to dariť najmä po zachránení vypočutého lassombráka Stonlina, šéfa anarchov. Potrebujem však získať doveru Lachlana, preto mu podhadzujem najviac podozrievavého anarcha, Sangreza. Oslabenie, ba dokonca odstránenie tremerského primogéna sa mi podarilo zinscenovať takisto ideálne. Intrigy sú silná vec. Lachlan to všetko vykonal, ale už začína niečo tušiť a s prihliadnutím na fakt, že vie vyrábať sakramensky silné bomby to bude problém.
Popri tom všetkom sa stretávam aj s Lajošom, ktorému poskytujem životne dôležité informácie. Avšak ten mi bohužiaľ verí menej ako camarille a nechápe že sa Sabbat musí zjednotiť. Prestávam mrhať sily a čas v tomto smere. Chaos a neporiadok v meste sa posilnil aj kvôli tomu, že princ z mesta zmizol. Neskôr sa zamerám na Daimona. Bude to kúsok problém, ale ako sa hovorí, nič nie je nemožné. Odmenou bude to, že bez návratu princa budem jediným primogénom mesta Košice.
Preto nechávam plynúť čas a učím sa z krvi tremera Pavela a Sangreza zákutia nových disciplín.