Istanbul 1597 – doslov

Afterword z vikendoveho Istanbulu 1597.

Máme za sebou ďalšiu hru zo série Maškarád, tento krát na novom mieste (dúfam, že nik nás zúfalo nehľadal na Bankove) a vyšlo priam ideálne počasie. Hráčov bolo okolo 25, čo je asi štandardný počet na jednodňovkách.

V Istanbule sa chystalo veľké stretnutie justikárov zo strany Kamarily a arcibiskupov Sabbatu, kde by sa vzájomne sekty uznali, rozdelili si sféry vplyvu, ukončili vzájomnú nevraživosť a dohodli pravidlá koexistencie. Za týmto účelom potrebovali hostiteľa, ktorým mal byť jeden zo starších v meste. Na oplátku by hostiteľ získal rešpekt a podporu klanov, a tak by sa stal politicky najvplyvnejším rodným v meste a oblasti.

Starší jednotlivých klanov začali pomerne opatrne pracovať na plnení prianí jednotlivých justikárov. Zatiaľ čo prvú noc to bola len taká jemná oťukávačka, druhú a tretiu noc sa už jasne vyprofilovala frakcia anarchistov, proti ktorej sa viac-menej spojili ostatní štyria starší. A v poslednú noc sa temer celý čas bojovalo v sídle anarchistu Liama.
Komisári z Kamarily aj Sabbatu zhodnotili, že Istanbul nie je dostatočne bezpečné mesto a preto sa v ňom neuskutoční stretnutie justikárov. No ocenili spoluprácu starších z klanu Malkavian – tak stúpenec Sabbatu ako aj Kaisha z Kamarily dokázali nájsť spoločnú reč a asi najviac sa priblížili k splneniu cieľa.
Starší klanu Brujah a Tzimisce zahynuli, prvý rukou Assamita, ktorému sa podarilo zistiť tajomstvo Troilovho meča. Caitiff diablerizoval staršieho z klanu Tzimisce a postupne sa vypracoval z úplného outsidera na vodcu pomerne silnej frakcie a etabloval sa do pozície jedného z významných upírov v meste.
Absolútna spokojnosť bola len na strane Baalitu, keďže sa mu podarilo zajať živého lovca upírov a tím získať smrtelníka s čistou dušou na svoje temné rituály.

Čo potešilo bola pomerne dobrá znalosť obsiahlych pravidiel a ich dodržiavanie. Kostými a roleplay dosť kolísali, niekto si dal záležať a niekto nie. Chcem vyzdvihnúť výkon Maji, jej schyzofrenicka Malkaviánka bola výborne zahraná a bavila celé okolie. Zmeny v súbojovom systéme neboli dostatočné, v momente súboja viac ako 4 postáv dochádza k neúmernému predlžovaiu boja a s tým do leta skúsime niečo urobiť.

Hra sa určite podarila, zábava bola výborná a kto prišiel určite neľutuje.

Tardubal