Majú aj LARPisti korbáče?

O tom, koľko ľudí sa dá zohnať za 10 minút, prečo sa poobede po Bratislave pohybovali ludia s mečmi na ktorých boli stužky, prečo Morwenina mama odmietla výjsť z bytu a prečo sa oplatí pamätať si, aký je deň. Čítajte ďalej a dozviete sa viac!

[Pozor, použil som vojenské časy totožné s GMT po vzore jedného nemenovaného seriálu o Vojenskej Prokuratúre ;D ]

24.03.2008 11:12 ZULU, Bratislava

Pokojné pondelkové doobedie. Človek sa zobudí s pocitom, že veď je už na tieto veci predsalen trošku starý a dámy ho iba pochvália za zdržanlivosť pri týchto „prežitkoch“ ako označila Veľkú Noc moja kamarátka. Ako je mojím zvykom, zapínam počítač a nahadzujem štandardné programy, niečo pre ICQ a logujem sa na IRC. Chvíľu sa rozhliadam a zrazu vidím, že Morwen s Morgothom už tento sviatok preberali. (Kto si tipol správne, že Morgothovi sa nechcelo vytiahnuť päty z domu má exp.) Záčital som sa do cudzieho rozhovoru, keď to znezazdajky prišlo. Za minútu ma už počúvalo chlapské osadenstvo kanálu #slad a do niekoľkých minút už JohnNy64 nastupoval do autobusu, smer Bratislava a ja s Morgothom sme sa psychicky pripravovali na to, čo nás čakalo…
(Mimochodom, týmto označujem Androsa za verejného nepriteľa číslo 1, keďže sa nielen napridal, ale ešte aj preposielal logy s našimi dohadovačkami 😛 )

13:13 ZULU, Bratislava – Mlynské Nivy

Prichádzam na autobusová stanicu kde už čaká Johnny. Zvítame sa, pokecáme a nadávame na Morgotha, že zase mešká. Po krátkom telefonáte a čakaní však skutočne prichádza a my sa môžeme vydať na výpravu za udržanie našich tradícií. Po krátkej prechádzke sme u Morgotha doma a napĺňame vodu do dvojlitrových fliaš. Chvíľka príprav a ja hrdo hľadím na našu výbavu. Jeden korbáč („Som klasik, najmä ráno…“), dmg: 2, jeden trubkáč ( korbac neviem ci mam… moze byt ako nahrada pouzity mec? 🙂 ) dmg: 3, jeden drevený meč ( dreveny/PN? dreveny 😀 ) so štýlovou červenou mašlou dmg: 4 + ultimate kill za mašlu a cca. 6 litrov teplej vody (Mal som nejakú ohľaduplnú náladu…) dmg: Whatever. Teraz nám už nič nebránilo zobrať naše milované LARPistky útokom a dokázať im, že na ne myslíme.

[Ďalej sú časy len orientačné.]

13:30 ZULU, Bratislava – U Morwen

Po telefonáte v štýle „Poď dole“ „Nie“ „Áno“ „Nie“ „Áno“… konečne zišla dole. Opatrne pootvorila dvere a venovali sme sa spoločenskej konverzácií. Teta domovníčka asi nebude rada, pretože Morwen nechcela vyjsť von ani za nič, takže Morgoth začal útok vodou aj v interiéroch domu. Morgoth žial nezvládol svoju bojovú úlohu vymyslieť LARPistickú básničku, takže sme ostali pri fyzických prejavoch našej náklonnosti, čiže sme Morwenku okúpali a zahlásili jej dmg (Za dva 😉 ). Dostali sme niečo dobrého na zubný kaz a chystali sme sa ísť obťažovať ďalej, keď zrazu Morwen dostala nápad, že jej mama si tiež zaslúži prejavy našej pozornosti a tak nás vytiahla hore (aj tak sme potrebovali doplniť vodu, spotrebovali sme celú flašu). Jej mama však kategoricky odmietala výjsť z bytu, alibisticky sa vyhovorila na účes a radšej nás uplatila ďalšími nočnými morami každého zubára. (Pozdravujem ^^ ) Ako sme neskôr uvažovali, keď videla svoju dcéru, vlastne sa jej ani nečudujeme… Každopádne sme vyrazili ďalej v dobrej nálade.

Malá vsuvka, ak by si naivný čitateľ myslel, že Morwen to, že sme si na ňu spomenuli ocenila, nech si spraví názor sám. Shadik: Morgoth87: _JohnNy64: SADISTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
😛

14:00 ZULU, Bratislava – U Aryanny

Prechádzame iným bratislavským sídliskom a blížime sa k ďalšej obeti. Tentoraz bol za šarmantnú telefonistku zvolený Morgoth, ktorý sa však nedovolal a tak sme skúsili zvonček, spoľahnúc sa na tajného informátora, že Aryanna je doma.

12:51:57 Morgoth: Ahoj 🙂 Nevies, ci bude dnes Alla doma, alebo sa bude skryvat u babky/v pivnici/whatever? 🙂
12:53:19 <tajný informátor>: Touto informaciou disponujem, ale nie som opravneny ju rozsirovat 😉
12:54:16 Morgoth: nik sa to predsa nedozvie, ze si ju rozsiril 😉
12:57:47 <tajný informátor>: Sestra Ti odkazuje, ze rozhodne nie je doma 😛

Opak bol však pravdou, zákerne utiekla ku kamarátke. Sklamane sme odišli k autobusovej zastávke…

14:20 ZULU, Bratislava – Trnavské mýto

Kríza. Nevieme kto je doma a kto nie. Vyťahujeme mobily. Morgoth zistil, že Shadow so Sachmet už v Bratislave nie sú. Telefonát s Lothmíril však dopadol sľubnejšie, za hodinu v Bratislave. A potom prišiel ten samovražedný nápad. Cranky. Volám, zisťujem, že sa práve nechádza v Krasňanoch. Hrá nám to do karát, máme to cestou k Loth. Vyrážame, netušiac, do čoho ideme.

15:00 ZULU – U Cranky

Prichádzame k bytu. Stále v dobrej nálade prichádzame ku vchodovým dverám. Volám. Po krátkej chvíli sa otvárajú dvere. V nich Cranky s dreveným mečom. Nálada poklesla. Strhol sa epický boj. Meče švihali, vzduchom lietala kr…ehm, voda, útočníci utekali. Konečné skóre Cranky:my bolo 2:4 (v použitých litroch vody), škody na strane obrancov: mokrá Cranky, škody na strane útočníkov: mokrý kabát a ubehaný Morgoth. Hore nás poponúkali všetkým možným, pochválili nás za odvahu a s dobrým pocitom, že nič horšie nás už stretnúť nemôže, sme sa vybrali ďalej.

Ak by mal naivný čitateľ pocit, že Cranky ocenila, že sme si na ňu spomenuli, nech si ešte raz prečíta predošlý odstavec a ak pocit pretrváva aj po piatom prečítaní, nech sa nad sebou vážne zamyslí.

15:30 ZULU – U Lothmíril

Krátky telefonát. „Poď von“ „Čo? Hneď som tam.“ Voda pripravená. Loth vyšla zo štastným úsmevom, objala Morgotha, objala mňa. Potom si všimla, čo máme v rukách. Výkrik, snaha utiecť. Nepomohlo 😛 Minuli sme asi 4 litre vody, poctivo zahlásili dmg a nechali sa vytiahnuť na kolotoče. Pozdravili sme sa teda s Lothinou mamou, posadili sa a počkali, kým sa Loth dá do stavu, keď z nej nekvapká voda kade chodí. Na jej obranu by som len rád povedal, že docestovala do Bratislavy krátko pred našim príchodom a tak bola jemne zmätená z dátumov a tak 🙂

16:30 ZULU – Kolotoče

Žiadna sláva ale niečo málo tam bolo a z toho mála niektoré aj fungovali. Chvíľu sme so záujmom hľadeli na zvrátenosti ako napríklad centrifúga, ale tie sme postupne zamietli ako vyradené či príliš šialené a tak sme skončili na autodrome. Zvrátená zábavka… Zabavili sme sa však, no bolo nám už dosť zima, tak sme zakotvili neďaleko na teplý čaj. Príjemne sme pokecali a ku koncu som skontroloval cez mobil IM klienta. Aryanna online. Rozhodli sme sa vlastne okamžite, srdečný pozdrav od Morwen treba doručiť (2 litre studenej vody). Nenápadne som započal rozhovor a my sme sa pobrali do miest, kde sme raz už obišli na prázdno…

Loth to zobrala zo všetkých asi najlepšie, za čo sme jej vďační 🙂

19:00 ZULU – U Aryanny (opäť)

Presúvame sa uličkami, ja stále udržujem konverzáciu. Práve sme niečo preberali, keď som sa rozhodol spôsobiť jej jemný šok.

Shade: Vies co, ja ti to radsej vysvetlim live. pod dole
Aryanna: o.O
Aryanna: to vazne?
Shade: jj

Mierne prekvapená po hodnej chvíli prišla. Nerozumne v bunde a naobliekaná. Stačilo asi pol litra vody a už som jej držal bundu aj sveter :o). Schytala si pozdrav od Morwen a vlastne aj od Loth (tuším najviac vody). Očividne nás však rada videla, pretože prvé čo spravila po obliatí bolo vyobjímanie. 😛 Vyfasovali sme zase nejakú zlobu na zuby a šťastne sme strávili nejaký čas dišputáciou o tom, aké sme zákerné svine a ako nám to vráti. (Všetci nadšene čakáme na plán, ktorý vymyslela a hodlá ho na rok aplikovať. 😉 )

Na záver som odkopol Johnnyho na autobusovú stanicu, akciu sme zhodnotili ako prudko pozitívnu a o rok hodláme svoje ciele a arzenál značne rozšíriť 😉 . A možno kvôli tomu aj vstaneme skoro ráno ^^

P.S.: Ale inak naše LARPistky máme radi… FAKT! 😀

Grammar check by: Morgoth & JohnNy64 – diky 🙂