IRC

Fóra sú fajn, ale čo tak si pokecať v reálnom čase?

Čo to vlastne je?

IRC (skratka Internet relay chat) je forma okamžitej komunikácie cez internet. Je určený hlavne na komunikáciu skupín (viacerí-viacerým) v diskusných fórach zvaných channels (kanály), ale tiež umožnuje komunikáciu jedného s jedným.
zdroj: wikipedia

Ako sa tam pripojím?

Ak to chceš mať skoro bez práce, ale v menšom pohodlí, môžeš využiť web rozhranie pre naše IRC, ktoré nám nahodil Morgoth. Tam napíšeš nick, ktorý by si rád používal a jednoducho sa pripojíš.

Ak si chceš vychutnať pohodlie IRC klienta priamo v počítači, môžeš si stiahnuť kvalitný program mIRC alebo alternatíva X-Chat pre Linux. Keď máš kient spustený, napíšeš adresu serveru (irc.nextra.sk) a svoj nick (a ak chceš aj ostatné polia). Keď sa pripojíš k serveru napíšeš príkaz /join #slad a už si na tom správnom kanáli, aby si sa mohol porozprávať.

V prípade, že si chcete cez IRC zahrať nejaké to RPG, pripojte sa na kanál #slad-rpg. Tam dostane Game Master (po skontaktovaní mňa alebo iného operátora) Operátorské práva. Tento kanál je navyše moderovaný, čiže kto nedostane hlas, nemôže hovoriť. To znamená, že ten kto aktuálne nehrá do hry nemôže zasahovať, môže ju len sledovať.

Návod na nastevanie programu mIRC vám Morishort napísal tu.

Kanály majú aj štatistiky aktivity, jednu pre #slad a jednu pre #slad-rpg.