Semper Fidelis

Pred nejakým časom prebehla na fórach SLADu diskusia o nápade zorganizovať LARP s tematikou vojenského tábora…

Pred nejakým časom prebehla na fórach SLADu diskusia o nápade zorganizovať LARP s tematikou vojenského tábora. Práve táto diskusia a isté skoro-filozofické zamyslenie sa nad možnosťami zlepšenia výchovy hráčskej základne ma priviedli k nápadu takýto LARP v rámci BOSSu zorganizovať.
Už prvá Bitka pri Starých Zadkoch ukázala nielen dôležitosť výcviku hráčov najmä vo vševojskových oblastiach, ale aj fakt, že takýto výcvik môže byť skvelým zážitkom pre hráča samotného. No len si to predstavte, nebolo by fajn mať trebárs na Tordhane gardu tvorenú gardistami, ktorí na slovo poslúchajú svojho veliteľa, pri prijímaní rozkazu sa netvária akoby práve zjedli pokazený citrón a bojové činnosti vykonávajú radostne, ale hlavne odborne (teda aspoň v rámci možností). Definitívne som sa pre akciu takéhoto typu rozhodol na tohoročnom LarpFeste, konkrétne na Azuovej prednáške o maskovaní, ktorá si vyslovene pýtala workshop na túto tému.
A keďže na už spomínanom LarpFeste prebehla aj organizátorská debata BOSSu, kde sa rozhodlo o nepokračovaní projektu Bitka pri Starých Zadkoch, rozhodli sme sa daný dátum obsadiť akciou s názvom Semper Fidelis.

Semper Fidelis, alebo skrátene Semper Fi, znamená v preklade “Navždy verní”

Chceš vedieť viac? Pozri sa sem: http://boss.larp.sk/?p=200