Operácia P

Operácia P (6.11. – 5.12. 2009) je našou novou hrou, ktorou chceme otestovať niekoľko nových prístupov a prvkov. Hra je určená…

Operácia P (6.11. – 5.12. 2009) je našou novou hrou, ktorou chceme otestovať niekoľko nových prístupov a prvkov. Hra je určená predovšetkým nováčikom z Nitry a okolia, nakoľko bude prebiehať 5 týždňov. Bude sa jednať o nový typ hry, ktorý zatiaľ na Slovensku nie je známy, preto do neho chceme zapojiť čo najviac ľudí – Vás, ktorých potrebujeme ako hráčov do určitých scén, ako postavy v zákulisí a technickú výpomoc. Veríme, že aj takéto úlohy Vás budú baviť a pokúsime sa spraviť ich aj Vám, čo najzaujímavejšie.

Dej hry sa bude odohrávať v reálnom dnešnom svete, v ktorom sa hráči postupne dostanú k objavu tajného vládneho výskumu havarovanej mimozemskej lode. Hra bude prebiehať dvoma rôznymi spôsobmi. Prvým bude klasické hranie aké poznáme z larpov realizované počas piatich víkendov (vždy buď v piatok, alebo v sobotu). Druhým typom bude hra pomocou internetu , kde sa budú hráči počas týždňa dozvedať podstatné informácie cez fóra, wikipédiu, youtube a pod. Postupne by sme chceli dosiahnuť, aby hráči nadobudli dojem, že hra má presah do reality.

Čo potrebujeme?

  1. pred začatím hry a počas celého priebehu hry:

– niekoľko dobrovoľníkov, ktorí budú prispievať na nami vytvorené fórum (vždy niekoľkokrát do týždňa)
– takisto niekoľko dobrovoľníkov, ktorí budú ochotní písať články na wikipédiu, prípadne vyhľadávať články hodiace sa k téme hry a následne ich na wikipédiu a na fóra kopírovať (približne raz do týždňa)
– pár schopných ľudí, ktorí natočia niekoľko podozrivých videí (niekoľkokrát za hru), pričom videá môžu byť natáčané na mobil, či fotoaparát (nekvalitnosť je vítaná)
– v neposlednom rade ľudí, schopných spraviť záhadné fotografie, ktoré sa objavia pri článkoch na wikipédii, na fóre a v herných materiáloch pre hráčov
(jeden človek sa môže nahlásiť aj na všetky štyri pozície, keďže na živo sa s hráčmi počas celej hry nestretne)

  1. úlohy na konkrétne scény/minihry, ktoré sa odohrajú počas víkendov:

– 7.11. – PREDNÁŠAJÚCI (ufológ) – potrebujeme hráča schopného odprednášať nami napísanú prednášku a zahrať s hráčmi niekoľko scén v ten istý deň (táto postava sa objaví aj na herných fórach a jej menom budú označené niektoré články, preto by bolo vhodné – nie je to však nutné – aby hráč, hrajúci túto roľu, hral aj cez fóra)
– 7.11. – POSLUCHÁČI na prednáške – niekoľko hráčov (čím viac, tým lepšie), hrajúcich ľudí zaujímajúcich sa o ufo, paranormálne javy a pod.
– 14.11. – VNUK a VNUČKA profesora pracujúceho na vládnom výskume – dve postavy, ktoré sa objavia na kratšej scéne odohrávajúcej sa kúsok pri Nitre

  • 5.12. – sa odohrá afterparty, na ktorej začiatku sa odohrá krátka scénka ukončujúca celú hru – pozvaní sú všetci záujemcovia, aj tí, ktorí sa na hre nezúčastnili, len sa chcú čerstvo dozvedieť, ako hra dopadla 🙂

Čo vyžadujeme?

V prípade, že sa záväzne prihlásite na niektorú z pozícií, budeme vyžadovať, aby ste si svoju úlohu plnili čo najsvedomitejšie. V prípade, že budete napr. odchádzať na dlhšie preč a nebudete v tom čase môcť prispievať na fórum, aby ste nám to ohlásili v dostatočnom predstihu. Spríjemní to prácu nám aj Vám.

V prípade, že máte záujem o niektorú z pozícií kontaktujte nás prosím pomocou mailu: zazitok.era@gmail.com
Po prihlásení získate prístup na súkromné fórum na Slade a konkrétne požiadavky na Vašu rolu.

Tešíme sa na spoluprácu a skvelé zážitky,

ERA