Návrat chaosu v krajine Garmen

„Zdravím, ó mocný pane, konečne sa mi podarilo s vami nadviazať telepatické spojenie. Spolu s vaším verným služobníkom Mojom, vám ja, Martin, hlásim postup v krajine Garmen…

„Zdravím, ó mocný pane, konečne sa mi podarilo s vami nadviazať telepatické spojenie. Spolu s vaším verným služobníkom Mojom, vám ja, Martin, hlásim postup v krajine Garmen.
Na váš príkaz, sme poslali nášho žoldniera, aby vykopal mŕtvolu decka v hrobe označenom tým zvláštnym symbolom. Podarilo sa mu to bez toho, aby ho niekto spozoroval. Mojo už u pána zverov vybavil, ako ste nám vraveli, tú záležitosť s červami z mŕtvoly dieťaťa a spracovali to na malé koláčiky. Výsledok vyzerá zaujímavo, už som mal chuť jeden z tých kúskov zjesť. Radšej sa ich preto chopil Mojo a, ako nám vaša ohavnosť velila, opatrne rozšíril medzi ľudí.

Medzitým som sa zoznámil s istou ženou, čo za malý peniaz veštila budúcnosť. Dohodli sme sa, že si budeme vymieňať informácie. Ona vraj potrebovala miesto, kde sa nachádza veľa mŕtvol. Divné, na čo by jej mohli byť? Ale keď nad tým uvažujem, nejaká by sa hodila aj mne. Predsa len potrebujem mozog z inteligentnej bytosti, aby som zdokonalil svoje telepatické schopnosti. Ale nechcem teraz pútať pozornosť zabíjaním, a teda dúfam, že mi potom nejaký zoženiete, keď sa vrátite.

Problém nastal pri získavaní toho naslúchatka od toho piráta, kapitána Morrisona. Dlho zatĺkal, že nemá s podsvetím žiadne nevybavené účty. Nakoniec sa nechal presvedčiť a dal nám ho. Nedôverčivý to človek, mimochodom. Kým zjedol tú našu pochúťku, stihol ju dať poolizovať a poočuchávať hádam každému, čo vošiel do krčmy.

Ešte by som aj zabudol. Takí dvaja čierni s reťazou, možno ste ich mali aj česť vidieť, ma zajali. Prehľadávali ma, vypytovali sa, na čo je tá britva s naslúchatkom. Chvalabohu, boli natoľko hlúpi, že mi oba predmety vrátili a šli preč. Hneď, čo som od nich odišiel, sa pri mne pristavil jeden muž a pýtal sa na tých dvoch. Zrazu si vyzliekol rukavicu a čo nevidím? Na dlani mal oko. Tento tvor ma vyzval, aby som vybudoval mohutný magický vychyľovač zla. Prisľúbil som mu pomoc s tým, že mi potom pomôže vo svojom rozvoji mágie o ďalšie schopnosti. Samozrejme, naša úloha je nám prvoradá a túto úlohu budem plniť neskôr.
Mimochodom, vďaka, že ste nám poslali na pomoc toho barda, bez neho by nám to bolo trvalo o dosť dlhšie. Nevýhodou síce bolo, že musel mať neustále na očiach tú britvu, ináč sa správal ako zmyslov zbavený, ale za to, keď ju videl, poslúchal ako hodinky, navyše mu sila nechýbala a tá jeho paralýza sa nám tiež stala veľmi užitočnou.

Pomocou barda sme schmatli jedného čarodeja, preniesli ho k Stromu zúfalstva, ako nám bolo povedané. Poslal som Moja aj so žoldnierom, nech ešte niekoho zoženie. Potrebovali sme predsa tri obete. Zatiaľ som spolu s bardom v prostredí temnej mágie pôsobiacej zo stromu presvedčili čarodeja aj napriek jeho vytrvalej mysli, aby si podrezal žily. Chvíľami aj moje myšlienky behali v minulosti hľadajúc, čo v živote som nevykonal a mal som. Dúfal som, že Mojo niekoho rýchlo dovedie. S utekajúcim časom sa bard stále viac snažil vymámiť z vlády britvy. Na moje prekvapenie Mojo doviedol vešticu. Teda barda som zneviditeľnil a prikázal mu, nech sa jej chopí a donesie k stromu, kde sa mala postaviť svojím myšlienkam. Napokon poslúžila viac ako som myslel, keď som ju stretol. Dusná atmosféra bola umocňovaná ležiacou mŕtvolou mága. Avšak stále nám chýbala tretia osoba. No nič, žoldnier poslúžil vyššiemu Zlu, mágia stromu bola otočená aj proti nemu. Troch ľudí sme obetovali, teda prišiel čas na posledná krok: Mojo ukončil „život“ barda tak, ako si ho on už raz dávno ukončil, podrezal mu žily.

Túto pochmúrnu situáciu zavŕšil príchod rytierov. Našťastie som sa stihol skryť skôr než ma stihli spozorovať. Následne sme šli na miesto, kde sme vyvolali barda, a hodnú chvíľu vzývali sily Zla, nech vám mocný Drago pomôže opustiť podsvetie. Šli sme sa teda pozrieť smerom k dedinke, no ani sme sa nestihli priblížiť a už po nás šli opäť tí rytieri. Ušiel som do krovia a skryl sa. Avšak stále kráčajú dokola. Dúfam, že sme stihli spraviť všetko pre váš návrat. Ak nie, nech je váš hnev krátky, aby som vám mohol opäť slúžiť.“

„Neboj sa, úbohý smrteľník. Vašu prácu ste odviedli výborne. Kontaktovať ma sa ti nepodarilo preto, lebo tvoja myseľ do podsvetia nedosiahne. Teraz už kráčam týmto svetom. Silnejší ako kedy predtým!“