SlavCon 2008

Festival slovanskej mytológie, histórie, fantasy a sci-fi.

Milí larpisti,

o niekoľko týždňov sa bude konať tretí ročník festivalu slovanskej mytológie, histórie, fantasy a sci-fi, SlavCon 2008. Všetci ste vítaní v priestoroch SPŠD Kvačalova 20 v Bratislave, od piatku 18. do nedele 20. apríla. Ako už mnohí z vás vedia, jedna programová línia na tomto cone sa venuje práve LARP-om a Slavcon (trefne premenovaný na SladCon, týmto pozdravujem BoSS) sa stal takým neoficiálnym stretnutím larpistov (nielen) z celého Slovenska. Tento rok sa to, dúfame, nezmení, keďže súčasťou programu budú roleplayové workshopy od Brotherhood of Steel and Sorcery, účasť a zopár prednášok nám prisľúbili Court of Moravia z Českej republiky, budete mať možnosť zahrať si na niekoľkých komorných larpoch a samozrejme vypočuť si zaujímavé prednášky či diskutovať o rôznych témach.
Viac priestoru však larpy rozhodne nedostávajú na úkor iných oblastí. Môžete sa tešiť aj na prednášky, diskusie či workshopy z fantasy sekcie: tretí ročník SlavConu bude okrem iného zameraný na Zeměplochu, príde aj pán Kantůrek, český prekladateľ svetoznámeho autora humornej fantasy Terryho Pratchetta. Na svoje si prídu fanúšikovia Tolkienových diel, či Harryho Pottera. Tí z vás, ktorí uprednostňujú sci-fi, nebudú sklamaní, opäť pripravujeme bloky venované Star Wars, Star Trek, no aj prednášky na klasickejšie témy. A nezabúdame ani na tú časť SlavConu, ktorá mu dala meno. Slovanskej tematike sa, tak ako aj v minulosti, budú venovať odborníci i zanietení nadšenci, ponúkajúci pestrú paletu prednášok a aktivít.
Cony, a ten náš nie je výnimkou, sú miestom, kam človek prichádza nielen sedieť na prednáškach. K dispozícií je cinema miestnosť s premietaním, herňa s doskovými hrami od Albi, stánky, budú sa hrať stolové RPG, Wargaming, na dvore lukostrelci zo skupiny Vinedi a tanečníci z Festum Aeternum, sokoliari, večer ohňová show, hudobné vystúpenie skupín Vrbovské vŕby a Vrbovskí víťazi… a predovšetkým veľa ľudí s podobnými záujmami, ktorých tu máte možnosť spoznať. Príďte a neoľutujete.

Registrácia a info na www.slavcon.sk, v prípade akýchkoľvek otázok sa nebojte obrátiť na organizátorov – Spoločenstvo Tolkiena.

Autor: Lothmíril