Posledné spojenectvo 2005

Pokračovanie prvého ročníku Posledného Spojenectva. Aliancia ľudí a Elfov bola porazená a vojská sa roztrúsili po Stredozemi. Gondorská línia bola prerušená, Osgiliath je opustený a Škretia armáda postupne dobýja Stredozem. Kto ich zastaví? Dokáže to niekto v Stredozemi? Uvidíme…

V roku 3430 2. veku sa spojili slobodné národy elfov a ľudí a spoločne povstali proti Temnému Zlu, ktoré začalo pohlcovať ich životy. A o tri roky neskôr Vojsko Posledného spojenectva prekročilo Hmlisté hory a začalo bojovať proti Sauronovej nenávisti na Dagorlade (Bojová pláň).
No sile Temného pána a jeho prisluhovačov sa nedokázala sila Posledného spojenectva vyrovnať. Po páde Osgiliathu a smrti Kráľa Elendila vytiahli jeho synovia Isildur a Anárion do bitky, v ktorej sa naplnil ich osud. Len málo bojovníkov prežilo a zo Spojenectva ledva prežili Elrond Múdry a Gil-Galad.
Do roku 3443 sa Sauronova moc stále šírila na sever a západ. Na radu Elronda Múdreho prevzal vládu v Gondore správca, ktorý mal odovzdať trón staršiemu z Isildurových synov keď bude schopný opäť nastoliť v krajine pokoj a mier. A tak vojská Arnoru s posilami elfov z Eriadoru a trpaslíkmi Khazad-Dûmu sa chystajú vykonať spravodlivosť nad Temným Pánom …

…Pozývame Vás na ďalší ročník ambicióznej západoslovenskej bojovky, ktorej príbeh sa odohráva v bájnom svete Stredozemi, svete autora Pána prsteňov, pána J.R.R. Tolkiena.
V dnešných dňoch bolo na stránke http://www.gma.sk/bojovka spustené verbovanie do jednotlivých strán a tak VYZÝVAME všetkých elfov, ľudí, trpaslíkov a škretov, ktorým nie je osud Stredozeme ukradnutý, aby rozšírili rady udatných bojovníkov a v mene svojich idelálov prišli bojovať.

Pamätaj, že možno práve ty zmeníš jej dejiny!

Ellen sila lúmen omentielvo!