Nirnaeth Arnoediad

Na známosť sa všetkým dáva, táto dlho očakávaná správa:
Na jar, 14. apríla roku 2007, sa v malebnom prostredí Košíc uskutoční opäť Bojovka Nirnaeth Arnoediad. Bude to v lese nachádzajúcom sa pri sídlisku Furča. Chodia k nemu trolejbusy a aj autobusy 15, 30, 32. Treba vystúpiť na zastávke Poliklinika.
Zraz je o 8:00!

Príbeh: spojenectvo elfov z Lothlannu a elfov z Gondolinu, spolu s ľuďmi a trpaslíkmi proti hordám škretov z Angbandu, škretov z pláne Anfauglith a Unfalgovým ľuďom – zradcom, sa na pláni Ard-galen pokúsia získať rozhodujúcu prevahu tisícky rokov trvajúceho sporu medzi prvorodenými elfmi a temným pánom Morgothom. Najväčšia bitka prvého veku, tak ako ju opísal J.R.R. Tolkien, rozhodla o osude Beleriandu. V nej sa rozhodne či Temný pán padne alebo či sa celá krajina zrúti do hlbokej a stovky rokov trvajúcej temnoty ! Príďte to rozhodnúť!

Čo sa týka pravidiel, tak sú prispôsobené pravidlám západných bojoviek, to znamená, že sme skrátili dĺžku zbraní, uprednostňujú sa trubkové meče, vyradili sa luky a namiesto nich sú papierové gule, atď. Pravidlá a bližšie info sú na stránke: http://www.nirnaeth.larp.sk Nahlasovať sa môžete na e-mailovej adrese: nirnaeth@centrum.sk. Uveďte vaše meno, prezývku a stranu, ku ktorej sa chcete pridať.

Ak máte nejaké otázky, môžete ich riešiť aj na fórach SLAD-u v kategórii: „Bojovky“ a v miestnosti: „Nirnaerth Arnoediad“ . Tam vám organizátori odpovedia na všetky vaše prípadné otázky, čo najskôr.

Čo sa týka kostýmov, tak s tým si hlavu veľmi nelámte, je to len bojovka a kostýmy stačia, keď budú jednoduché, hlavne aby boli dodržané farby. Hlavne dbajte na to, aby ste mali bezpečné zbrane, lebo budú dôsledne kontrolované a nebezpečné zbrane NEBUDÚ pripustené na hru a po dobu trvania hry budú organizátormi zabavené!!!

Chceme aby účasť bola vysoká, preto ak máte nejakých známych, ktorí zatiaľ neokúsili čaro LARP-ov a bojoviek a ktorých to zaujíma, tak neváhajte, pomôžte im spraviť zbraň, aspoň jednoduchý kostým a nahláste ich.

Organizátori: Erkenbrand, Romasail a Fragorth.

Tešíme sa na Vás!

Autor: Erken