Subkultúra

Čujte, čujte. Na známosť sa dáva, že za krátku dobu Trh sa odohráva. Či je z blízka a či z ďaleka, každý Obyvateľ na Trh uteká. Zmení, predá, vyhrá, kúpi, nepríde len, kto je hlúpy.

LARP:

Subkultúra je prvé interiérové urban fantasy na slovenskej larpovej scéne. Kombinuje v sebe prvky rozprávky, modernej doby a steampunku. Je to fantastický svet zasadený do okolia modernej doby. Je to oddychový larp s príjemnou, odľahčenou atmosférou s dávkou humoru a frašky. Na Trhu bude prebiehať skutočný bartrový obchod s predmetmi takmer nulovej hodnoty, takže každý si môže doniesť domov nejaký malý „poklad“. Dôraz sa kladie na chuť hrať a baviť sa. Využíva nový prístup k tvorbe postavy a jedinečný systém, ktorý zahŕňa mágiu, smrť a choroby. Informácie o svete, tvorbe postavy a systéme nájdete príručke pre subkultúru (http://slad.sk/down/subkultura.pdf). Poviedky a rôzne príbehy, slúžiace na dotvorenie sveta a atmosféry, či už od nás, alebo od hráčov nájdete na blogu subkultúry, http://zapiskykniznice.blogspot.com.

Larp bude zobrazovať najväčšiu udalosť Subkultúry, Trh. Na Trh každý prichádza niečo vymeniť, predať, kúpiť alebo sa dozvedieť. Trh sa ale vždy spája s nejakou veľkou udalosťou. Tento krát to bude snáď najnepravdepodobnejší sobáš, aký sa kedy uskutočnil. Dve dlho rozhnevané rodiny sa rozhodli uzavrieť prímerie a spečatiť ho svatbou. Mladá Romanka Pelegrínová si bude brať Júlia Wilsona. Všetci s napätím očakávajú výsledok tohto sobáša, pretože všade naokolo sú neprajníci, ktorí sa ho určite pokúsia prekaziť.

Okrem toho sa bude konať súd, súťaž o najmocnejšieho básnika Trhu a rôzne iné udalosti, ktoré určia beh Subkultúry do ďalšieho Trhu.

Registrácia:

Vami vytvorené postavy posielajte na mail: subkultura@post.sk
Chceme však, aby sa do tvorby svetu zapojili aj hráči a tak budeme podporovať vytváranie vzťahov pred hrou. Výborným riešením je, keď sa známi dohodnú, aké budú mať medzi sebou vzťahy, okrem toho však budeme tvorbu vzťahov koordinovať aj my. Po každej registrácii dostanete mail s 1-2 mailovými adresami na hráčov, už zaregistrovaných, aby ste sa v krátkosti dohodli, aký vzťah spolu máte.

Taktiež, ak dostanete nápad na poviedku, alebo krátky príbeh z prostredia Subkultúry, pošlite nám ho na mail (subkultura@post.sk) a my ho uverejníme na blogu. Takto si spolu vytvoríme vlastný svet, ktorý nám nebude cudzí a bude pulzovať životom.

Deadline pre registráciu postáv je 19. 7. 2008 (poviedky deadline nemajú, nakoľko slúžia na dotvorenie atmosféry, nie ako zásobáreň faktov nevyhnutných pre hru) Najneskôr po tomto dátume dostanete svoje herné informácie spolu s pokynmi a krátkym zoznamom „povinnej výbavy“.
Pre záujemcov o (do istej miery) pripravené postavy je na blogu subkultúry zoznam postáv s približným popisom, ktoré potrebujeme obsadiť a dotvoriť.

Technické špecifikácie:

LARP sa uskutoční 26. – 27. 7. 2008 v dedinke blízko Nitry. Hrať sa bude od popoludnia do neskorých nočných hodín. Nasledovať bude afterparty a prespávať sa bude v stanoch v ohradenom objekte hneď vedľa budovy, v ktorej sa bude hrať larp.
Herný príspevok je 120 Sk, platiť sa bude na mieste.
Tešíme sa na Vás a prajeme príjemný zážitok 🙂
ERA