U Krvavého Hnáta

V dňoch 5.- 7.10.2007 sa bude na hrade Branč( pri Senici) konať dobýjačka s názvom U Krvavého Hnáta. Pôjde o obliehanie hradu bez prvkov Fantasy. Týmto si Vás dovoľujeme srdečne pozvať na túto akciu, ktorá bude trvať tri dni ( piatok – príchod, sobota – hl. program, nedeľa –odchod).

V dňoch 5.- 7.10.2007 sa bude na hrade Branč( pri Senici) konať dobýjačka s názvom U Krvavého Hnáta. Pôjde o obliehanie hradu bez prvkov Fantasy. Týmto si Vás dovoľujeme srdečne pozvať na túto akciu, ktorá bude trvať tri dni ( piatok – príchod, sobota – hl. program, nedeľa –odchod). Pripravené bude obliehanie hradu, turnaj a večer- hostina do neskorých hodín (treba si doniesť chladené kura, my vám ho už pripravíme). Ubytovanie je zabezpečené v kultúrnom dome v obci Podbranč. Počtom bojovníkov nie je akcia obmedzená. Ubytovanie v kulturáku je však zabezpečené len pre prvých 120 zaregistrovaných.Voľné chvíle ( piatkový večer ) môžete tráviť v blízkom hostinci. Účastnícky poplatok je 70 Sk.

Strany:
Danken McVande- obrana hradu
Marcin rečený Šmúzig a Chrchlacz Pietro – obliehanie

Panstvá z rodu McVande

vÿ zly a nesparvedlivÿ jobagiones vÿste našu schwester na burg odvlekli za flajter tahali cipruše vykrúcali a sprzdnili ste aj poslednu hrdost v nej drímajúcu. Jak starÿ kozly ste nad nou hýkali. Za to se mÿ mstiti budeme. Bodaj by vám tý vaše kalafuty lucifer vytrhal nech vám natrasáky poodhnývajú. Najsvetejsi Bog stoji za nami a Maria rodička dosvedčuje že to prva dievčina njeni. Flandry ste z nich porobili. Preto estli za nich nepolozite peti sta zolotich do troch nedeli v krčme U Krvavého Hnáta dole pod hradem, s celim ludzem dzedzinskym k burgu pritahneme, mury rozvalame, vas jak poslednych psov na dvur vytahneme, chrápy ponatŕhame, na koly ponaražame že vám jak šášinÿ z ritzí potrčá. Tot list pisan byl na dzen svateho iacuba.

Synovia kovacza Pavla, Marcin rečený Šmuzig a Chrchlácz Pietro