DobroFantH 2008

Pozvánka na tradičnú východoslovenskú akciu, organizovanú nepretržite od roku 1989.

Všetkých hráčov bez rozdielu veku si dovoľujem srdečne pozvať na tohtoročnú LARP-ovú hru akcie DobroFantH 2008, ktorá sa bude konať ako súčasť DbF Infúzie 2008. DobroFantH je akcia s dlhoročnou tradíciou a kvalitnými hráčmi a organizátormi. Počas týždňa konania akcie bude pre účastníkov pripravený bohatý program, ktorý vyvrcholí niekoľkodňovým LARPom.
DbF sa začne 21.7.2008 a končí 27.7.2008 v malebnom mestečku Krásnohorské podhradie. Samotná hra začne pravdepodobne až vo štvrtok 24.7, dovtedy bude prebiehať registrácia príchodzích a rôzne sprievodné akcie… Bližšie informácie nájdete na fórach tejto akcie.

Tak sa dostávame k téme hlavného LARPu:

Ónyx – posledná nádej

Magický svet Erath je miesto zničené strašnou magickou vojnou a epidémiou. Posledná oblasť na svete, kde ešte žijú ľudia je údolie mesta Ónyx, ktoré svojim magickým štítom chráni arcimág Gluteamus. Štít je dostatočne veľký a pevný na to, aby ochránil niekoľkotisícovú populáciu pred netvormi a chorobami okupujúcimi pustatinu za jeho hranicami.
V meste to v poslednej dobe začína vrieť. Štít niekedy prestáva fungovať a do mesta a údolia prenikajú rôzne netvory z pustatiny. Navyše proti sebe stoja dve znepriatelené frakcie: Mágovia a Alchymisti. Frakcie sa navzájom obviňujú zo sabotáže štítu a mestská rada spolu s mestskou gardou postupne prestáva situáciu zvládať. Navyše arcimága už niekoľko rokov nikto nevidel. Na uliciach mesta sa množia zločiny a v priľahlých oblastiach vraj operuje nejaká skupinka banditov. V meste sa formujú malé skupinky ľudí, ktoré sa snažia zabezpečiť si prežitie. Do tohto prostredia sa dostávaš aj ty.