Karavána – Ťaženie pre nováčikov (pozvánka)

Sneh sa ešte len začal topiť a moje cestičky, ktoré si vyšliapala divá zver, sú pre ňu teraz len veľmi ťažko schodné. Je pomaly načase prebudiť sa do novej jari…

Les:
Sneh sa ešte len začal topiť a moje cestičky, ktoré si vyšliapala divá zver, sú pre ňu teraz len veľmi ťažko schodné. Je pomaly načase prebudiť sa do novej jari. Ľudia, ktorí ma prosia o moju priazeň, mi následne na to prinesú obetné dary a ja ich odmením, pretože ani túto zimu sa voči mne nijako neprevinili. Cítim, že v ich osade, ktorú nazývajú mesto a ktorá leží hlboko vo mne, už pulzuje nový život. Nepotrvá dlho a vyšlú cezo mňa svoju skupinu, ktorá sa pustí po mojich cestičkách smerom k rieke a potom popri jej brehu dole po prúde.

Sokol:
Ľudia, tie čudné dvojnohé tvory bez krídel, sa zasa plánujú vydať cez les na svoju každoročnú prvú jarnú cestu. Na ich drevené zvieratá, ktoré volajú vozy, nakladajú to, čomu hovoria truhlice, ktoré sú plné krátkych hrubých konárov. Deti sa s niektorými z nich celú zimu hrávajú, videl som ich, keď som prelietal okolo.

Babka bylinkárka:
Dieťa moje, nohy mi v zime zdreveneli a všetky moje povinnosti padli na tvoju hlavu. Naučila si sa všetko, čo som ťa naučiť mohla a teraz musíš ty ísť s ostatnými do kráľovstva Sigel a predať tam to, čo sme celú jeseň zbierali pre nich. Keď sa vrátiš, ja tu už možno nebudem, ale pamätaj, dieťa: Les je ten, čo nás chráni a Les je ten, čo nám dáva. Nikdy mu neurob to, čo by si neurobila človeku a človeku zas nikdy neurob to, čo by si neurobila sebe. Potom tvoje kroky budú pevné ako korene toho najtuhšieho stromu.

Lord a jeho dcéra:
„Kiara, si moja jediná dcéra a jediný dedič. Môj čas sa už blíži, možno sa nedožijem budúcej zimy.“
„Otče, nehovorte tak. Zdravie vám predsa stále dobre slúži. Ešte dlho budete vládnuť nad naším Lesom.“
„Želal by som si, aby to bolo tak, no je mojou povinnosťou zaručiť môjho následníka. Rád by som ponechal vládu tvojím rukám, no zákony tak nedovoľujú.“
„Čo teda navrhujete?“
„Musíš sa vydať, Kiara. Radil som sa s Lesom a ten mi povedal, aby som ťa poslal s karavánou do kráľovstva Sigel. Tvoja cesta bude dlhá a náročná, ale na jej konci nájdeš svoj cieľ.“
„Pôjdem, otče, ak si to želáte.“

Tieň pohybujúci sa lesom:
Výborne, výborne! Všetci a všetko je na svojom mieste a moji druhovia čakajú na moje znamenie. Keď pasca zaklapne, karavána sa do cieľa svojej cesty určite nedostane! Možno budeme musieť obetovať aj krv tej naivnej princezničky, ale nie skôr, ako si ju poriadne zblízka prehliadneme! Možno bude o ňu mať záujem aj On, muhahahahahahahaaa!


Pozývame Vás na prvú predhernú akciu veľkej letnej hry, ktorá nesie názov Nix Suinna s podtitulom „Posledný drak“.

Akcia sa bude konať v okolí vyhliadkovej veže

Ťaženie je zamerané hlavne pre nováčikov (ale na svoje si prídu aj skúsenejší hráči), ktorí si chcú skúsiť, aké je to stať sa aspoň na chvíľu neohrozeným bojovníkom, statočným rytierom, obratným lukostrelcom, či mocným čarodejom. Hrá sa formou adventúrky, kde sú hráči vyslaní v skupinkách po hernej trase, a riešia rôzne úlohy.

Čo Vás čaká?

Príjemne strávené chvíle v prostredí Košických lesov okolia výhliadkovej veže, hádanky, úlohy, súboje, starí, aj noví priatelia a mnoho ďalšieho.

Dátum konania akcie je 19.3.2011
Začíname o 10:30

Program:
– uvítanie hráčov
– hlavný príbeh ťaženia
– po-herné akcie (bojovka, capture the flag, a pod…)

A ako sa k nám teda dostanete? MAPA

Odchod autobusu č.29 zo zastávky: Staničné námestie o 9:20 a 9:50 (potrebujete polhodinový lístok MHD)

Vstup zdarma!

Tešíme sa na Vašu účasť.

Autor: DonM